Archiwum 07 grudnia 2016


gru 07 2016 Integracja muzyczna czyli ciekawy pomysł...

Wyjazdy o charakterze integracyjnym są coraz popularniejsze nie tylko wśród dużych korporacji, ale też w małych rodzinnych firmach. W praktyce mogą one pełnić istotne zadania, nie tylko dostarczając sporo zabawy i przyjemności, ale również integrując i motywując zespół. Oczywiście pod warunkiem że zaplanuje się je w odpowiedni sposób, a o to zadbać muszą organizatorzy.
Pomysłów na ciekawą organizację imprezy tego typu jest naprawdę wiele, w rzeczywistości dużo uzależnione będzie od okresu roku, kiedy on się odbędzie. Przy ładnej pogodzie dużym zainteresowaniem cieszą się różnego rodzaju gry w terenie, od prostych i niezbyt wymagających aż po ekstremalne scenariusze dla twardzieli.

Z kolei w jesiennych i zimowych miesiącach idzie się raczej w stronę gier organizowanych w budynkach. Również tutaj można pomyśleć o bardziej wymagających wyzwaniach, oczywiście jeśli tylko pozwoli na to miejsce. Ale dużą popularnością cieszą się także projekty, w których uczestnicy się wcielają w filmowców czy muzyków i nagrywają coś własnego.
Właśnie taki projekt niedawno był zorganizowany dla jednej z firm farmaceutycznych, w którym wzięło udział 30 osób. Za najważniejszy cel postawiono lepsze poznanie się pracowników między sobą, a także wypracowanie poczucia tego, że wszystkim uczestnikom przyświeca jeden główny cel, czyli praca w jednym zespole.
Ponieważ wyjazd zaplanowano na początku listopada, to całość zdecydowano zrealizować w zamkniętym obiekcie. Jako główny cel do realizacji przez uczestników wybrano stworzenie własnego teledysku. Całość uczestników musiała wykonać wszystko wspólnie, rozpoczynając od przygotowania tekstu utworu poprzez zrobienie instrumentów ze sprzętów kuchennych aż po opracowanie muzyki i scenografii.
Grupa dostała do dyspozycji zaawansowany sprzęt, czyli kamerę, mikrofony i mikser. Dodatkowo pomocą służył doświadczony muzyk, z którego wskazówek i sugestii można było cały czas korzystać. Uczestnicy świetnie poradzili sobie z postawionymi zadaniami, wspólnie wypracowali wizję projektu, podzielili prace i zrealizowali wszystkie tematy w terminie ustalonym przez organizatorów.
Czytaj więcej:
http://www.szkolenia-integracyjne.pl
http://www.szkolenia-menedzerskie.pl/szkolenia_zarzadzanie_zasobami_ludzkimi/
http://www.hotelnaszkolenie.pl/gry-szkoleniowe

symulacjeszkoleniowe : :
gru 07 2016 Jak się przeprowadza ocenę efektywności...

Popularność różnego rodzaju szkoleń bez przerwy rośnie, firmy zaczynają bowiem mieć świadomość ich zalet zarówno dla siebie jak i samych pracowników. Jednak sam fakt odbycia szkoleń to jedna sprawa, a rzeczywiste korzyści, jakie się dzięki nim osiągnęło to zupełnie co innego. Wielu ludzi na pewno potwierdzi, że pieniądze na szkolenia zostały wydane rozsądnie, dopóki nie zacznie się rozmawiać o szczegółach.
W praktyce wśród naszych firm nie ma dużego zainteresowania rzetelnie wykonanymi ocenami efektywności. Poza tym również same firmy szkoleniowe mało chętnie oferują pełny proces oceny treningów. A w rzeczywistości będzie to niezwykle przydatne do stwierdzenia, w jaki sposób tak naprawdę wydaje się pieniądze na to.
W praktyce pełna ocena składa się z czterech zasadniczych poziomów, i to wszystko razem zebrane daje kompleksowy obraz tego, jak szkolenia były efektywne. Pierwszy poziom to reakcja, czyli informacja o tym, jaka część uczestników była zadowolona i czy im się zwyczajnie to, w czym brali udział podobało.
Kolejnym poziomem jest nauka, tu należy się dowiedzieć, ile wiedzy było przekazane uczestniczącym pracowników i jakie umiejętności udało im się przećwiczyć. Idąc dalej poziom trzeci to zachowanie, tu z kolei weryfikowane jest, jakimi sposobami zdobyta wiedza jest w praktyce wykorzystywana. Często się bowiem zdarza, że uczestnicy bardzo dobrze wiedzą, jak postępować w konkretnym przypadku, ale nie chcą z tego korzystać.
I tutaj będzie miejsce na ostatni z poziomów, czyli tak zwany rezultat. Rezultat jest faktyczną ocenę efektywności i skuteczności tego, czego uczestnicy się nauczyli  i co mają używać w czasie realizacji swoich obowiązków zawodowych. Dopiero zebranie tych wszystkich elementów pozwoli na całościową ocenę przeprowadzonego procesu szkolenia.
Jak się okazuje jednak taka kompletna ocena efektywności cały czas jest bardzo rzadko spotykana w praktyce. Niestety większości firm zamawiających szkolenia w zupełności wystarczy sam fakt ich odbycia, nie są zainteresowane jakimś głębszym analizowaniem. Być może może to również wynikać z kosztów, gdyż na takie oceny trzeba jednak trochę wydać.
Źródło:
http://www.szkolenia-integracyjne.pl/spotkania-imprezy
http://www.szkolenia-menedzerskie.pl/szkolenia_zarzadzanie/
http://www.hotelnaszkolenie.pl/gry-menedzerskie

symulacjeszkoleniowe : :