Najnowsze wpisy, strona 3


cze 30 2016 Kilka ważnych informacji o tym, jak dobrze...
Wybierając odpowiednie miejsce na szkolenie wiele osób przede wszystkim się skupia na tym, jaki standard ma hotel. Faktem jest, że jest to bardzo ważna kwestia, ponieważ od tego, w jakich warunkach uczestnicy będą mieszkać zależała będzie ich końcowa efektywność. A przecież tak samo istotna, jeżeli nie istotniejsza będzie odpowiednia sala, na której będą realizowane zajęcia.
 
Co najważniejsze sala powinna mieć odpowiedni kształt i należyte wyposażenie, bowiem od tego zależeć będzie efektywność i skuteczność realizowanych zajęć. Przeważnie układ będzie zależny od tego, w jakiej roli wykorzystywana będzie sala - zupełnie innych rzeczy będzie się oczekiwało od szkolenia w którym będzie się przeprowadzać prelekcję dla uczestników, a czego innego przy kreatywnych warsztatach.
 
Najczęściej się zakłada, że dla grupy kilkunastu osób sala powinna mieć przynajmniej 40 metrów. Jeżeli natomiast chodzi o sprawy związane z wyposażeniem, to przede wszystkim należy przypilnować obecności ekranu, flipchartu, rzutnika i paru markerów. Te elementy są konieczne, aby można było w ogóle zabierać się za prowadzenie warsztatów.
 
Jeśli chodzi o zajęcia warsztatowe bardzo często jest stosowany układ bez dużej ilości stolików, sprawdza się on świetnie w wielu sytuacjach. Krzesła do siedzenia należy rozłożyć w układzie półkola albo kwadratu. Dzięki takiemu układowi kursanci będą mieć bez przerwy dobry kontakt z osobą prowadzącą, przy ułożeniu w kształt wąskiej podkowy takie możliwości może nie być.
 
W sali oczywiście powinny być jakieś stoliki, lecz nie na pierwszym planie. W zupełności wystarczy, jeżeli będzie ich maksymalnie cztery, postawione gdzieś z boku czy z tyłu. Ważne jest to, żeby stoliki były luźno stojące i nie przykręcone, przez co można będzie je łatwo przenieść w razie konieczności.
 
Bardzo ważne również będzie zapewnienie odpowiedniego wyciszenia, ono w bezpośredni sposób wpływa na komfort prowadzenia zajęć. W pierwszej kolejności na podłodze powinna być wykładzina, która świetnie wycisza różne hałasy, natomiast należy unikać sal które mają podłogę z płytek lub kamienia. Powinno się również dowiedzieć się o ściany i drzwi, także one powinny w dużym stopniu tłumić wszelakie zewnętrzne hałasy.
 
Dodatkowe lektury: 
maj 30 2016 Z jakiego powodu coaching nie jest lekarstwem...
Coaching jest bardzo chętnie używanym w wielu kręgach stwierdzeniem. W praktyce będzie to pomoc innym osobom w tym, żeby mogli oni jeszcze lepiej działać i wspinali się na wyżyny swoich możliwości. Coaching nierozerwalnie wiąże się z trenerem osobistym, zadaniem którego jest pomaganie swojemu podopiecznemu w próbie osiągnięcia określonych celów.
 
W ostatnim czasie wokół coachingu wyrosło wiele mitów, jakie wynikają z wielu powodów. Część osób widzi w tym panaceum na wszystkie problemy w życiu osobistym i zawodowym, inni z kolei podążają za modą, nie zawsze będąc świadomymi, na czym polega coaching. W efekcie doprowadzić to wszystko może do niekoniecznie realnych celów, a w rezultacie mało przyjemnych rozczarowań.
 
Wielokrotnie problem na przykład stanowi nastawienie, że skoro ma się już coacha, to będzie on mógł doprowadzić do pożądanej zmiany bez większych starań jeśli chodzi o pracę osoby, którą się opiekuje. A w rzeczywistości sytuacja wygląda nieco odmiennie. Coach ma być osobą, jaka wskazuje cele i daje motywację do tego, żeby działać, ale większość pracy i tak musi wykonać dana osoba.
 
Następnym z problemów jest przekonanie, że sama obecność coacha, jego osobowość i doświadczenie bardzo szybko dadzą efekty, niejednokrotnie stwierdzenie takie można usłyszeć od przełożonych czy kolegów. A przeważnie po odbyciu paru sesji będzie się okazywało, że oczekiwane zmiany wymagają mimo wszystko dużej determinacji i własnej pracy, i bardzo szybko pojawia się zniechęcenie oraz rozczarowanie.
 
Oczywiście nie jest tak, że coaching posiada same ujemne strony i do niczego się nie nadaje, bo tak czy inaczej będzie to metoda która się charakteryzuje sporą efektywnością i skutecznością. Wymaga jednak właściwego podejścia tak naprawdę od samego początku, problemy bowiem często biorą się z całkowitego niezrozumienia tego, na czym praca z coachem się opiera.
 
Gdy ktoś świadomie będzie się decydował na jakiekolwiek zmiany w swoim życiu i jest zdecydowany, aby to wykonać, to osoba coacha na pewno mu w tym pomoże. W pierwszej kolejności może on wskazywać drogę, jaką należy iść, aby zmiany, które się zamierza rzeczywiście poszły w dobrą stronę.
 
Więcej informacji: 
symulacjeszkoleniowe : :
maj 30 2016 Z jakiego powodu multitasking oraz burze...
Wiele firm poszukuje sprawdzonych sposobów i metod, jakie w efekcie zwiększałyby efektywność codzienne pracy. Jednak nie w każdym przypadku tego typu rozwiązania będą przynosiły odpowiednie rezultaty, czasami jest to zupełnie odwrotnie. Bardzo dobrze będą to potwierdzały badania naukowe, a także spostrzeżenia doświadczonych managerów, jacy przechodzili już wiele takich rozwiązań.
 
Jednym w często słyszanych mitów jakie dotyczą poprawy wydajności i kreatywności ludzi jest multitasking. Podstawowym jego założeniem jest realizowanie więcej niż jednej rzeczy równolegle, każdą z tak samo dużą efektywnością. Jednak wiele dowodów naukowych może potwierdzić, że w przypadku większości ludzi takie podejście jednak nie będzie się sprawdzało.
 
Wpływ na to ma medyczne podłoże, po prostu mózgi, które posiadamy nie będą w stanie efektywnie działać realizując więcej niż jedną czynność równocześnie, każdą z nich wykonują wtedy znacznie gorzej niż gdyby zajmować się tylko jedną. Jak się ocenia, spadek wydajności danej osoby jest rzeczywiście duży, obniżenie efektywności pracy będzie na bardzo podobnym poziomie, jak po całkowicie nieprzespanej nocy.
 
Z takich też powodów ostatnio odchodzi się od takiego stylu pracy, a w zamian jest proponowany monotasking, to znaczy skupianie się jedynie na pojedynczej czynności. Jak okazuje się jednak, nie jest to wcale takie proste, ponieważ okazji do tego, żeby w jakiś sposób odchodzić od swojej pracy jest naprawdę dużo, a wszystkie są oczywiście niesłychanie pilne.
 
Świetnym przykładem takiego odrywacza jest między innymi sprawdzanie poczty elektronicznej. Wielu ludzi na sprawach związane z pocztą mogą nawet spędzać jedną czwartą swojego dnia pracy, więc w tym czasie nie wykonują wszystkich pozostałych obowiązków pracowniczych. Także za długie spotkania firmowe będą zabierać dużą ilość tak cennego czasu, a duża część ankietowanych jednak jest zdania, że nic one nie pomagają.
 
W ostatnich badaniach mocno się także oberwało tak chętnie stosowanym burzom mózgów, które w niejednej firmie cały czas stanowią podstawę nowych pomysłów. I właśnie przez to, że podczas takich spotkań pracownicy będą się jedynie skupiać na analizowaniu cudzych pomysłów, to mogą zapomnieć o swoich własnych, albo najzwyczajniej nie będzie żadnej okazji na to, aby omówić je odpowiednio.
 
Więcej informacji: 
symulacjeszkoleniowe : :